Eko-logická spolupráce: Spojili jsme síly se Zásilkovnou

Hurá, spustili jsme nový e-shop! Vratné lahve konečně mohou přicestovat do každé špajzky po celé České republice. Objednáte – dodáme ve speciálním Vratném boxu – spotřebujete – odnesete do Zásilkovny – vrátíme zálohy. Společně se Zásilkovnou, na jejíž pobočkách můžete bezplatně vracet obaly, se tak snažíme minimalizovat jednorázové odpady a ukázat, že udržitelný a zodpovědný způsob nakupování může být jednoduchý a pohodlný.

Spustili jsme nový e-shop Vratne-lahve.cz, díky kterému může potraviny ve vratných obalech nakoupit online kdokoli z České republiky. Jdeme tak vstříc trendu online nakupování a udržitelného způsobu života. E-shop jsme podpořili propojením se Zásilkovnou. Na čtyřech tisících výdejních místech této logisticko-technologické společnosti mohou zákazníci e-shopu bezplatně vrátit opakovaně použitelný box, ve kterém Vratné lahve posílají objednávky.

Ušetřili jsme už desetitisíce jednorázových obalů

Hlavní myšlenkou nového e-shopu je umožnit rychlý a jednoduchý nákup běžných potravin ve skleněných zálohovaných lahvích. „Novým e-shopem jsme zpřístupnili možnost udržitelného a jednoduchého nakupování pro všechny. Pozitivní ohlasy a velký zájem je to, co nás žene už několik let kupředu,” říká Marek Lukesle, zakladatel firmy Vratné lahve. Lidé si na zodpovědnější způsob nakupování rychle zvykají. „Návratnost sklenic u pravidelných zákazníků je nyní kolem 85 %, celkem se nám podařilo ušetřit přes 170 tisíc jednorázových obalů, a to je známka toho, že to funguje,” dodává Lukesle.

Téměř 200 druhů surovin si v současnosti může zákazník pořídit ve Vratných lahvích, ať už jsou to suroviny na pečení a vaření, luštěniny, sušené ovoce, oříšky nebo třeba koření. „Nejoblíbenější jsou mrazem sušené jahody, čoko-kokosky nebo kešu oříšky, které mají úžasnou máslovou chuť, pro to se zákazníci velmi často vracejí. Aktuální výběr potravin je ale teprve začátek, Vratné lahve totiž mají široké využití, a na to bychom rádi brzo poukázali,” uzavírá Marek Lukesle.

Objednávky posíláme ve speciálním opakovaně použitelném boxu

Abychom naplno dostáli svému záměru redukovat jednorázové obaly, objednávky z e-shopu posíláme v opakovaně použitelném Vratném boxu, speciálně vyvinutém pro posílání Vratných lahví. Když zákazník spotřebuje suroviny, vrátí lahve do boxu a pošle ho zpátky do e-shopu. Vratný box se znovu použije na další objednávky. „Na boxu se navíc nachází prostor pro nápady a eko-tipy zákazníků, ale také mapa, do které zákazník může udělat puntík podle toho, kde se box nacházel. Baví nás sledovat, který box je největší cestovatel,” říká Lukesle.

Celý systém Vratného boxu funguje také díky spojení e-shopu se Zásilkovnou. Na jejích čtyřech tisících pobočkách mohou zákazníci Vratný box e-shopu bezplatně vrátit. „Spolupráce s Vratnými lahvemi pro nás byla velkou výzvou. Fandíme všem inovačním projektům, sami se neustále rozvíjíme, a přesně taková spojení nás posouvají dál. Navíc se společně podílíme na udržitelném způsobu života, a to nás baví,” říká Milan Šmíd, marketingový ředitel firem Zásilkovna & Packeta Group.  

Zakladatel Marek Lukesle o Vratných lahvích
dTest: Vratné sklo je nejekologičtějším obalem
Menu
Zavřít

Košík

Historie prohlížení

Close

Vítejte u nás!

Vaše osobní údaje budou použity pro umožnění přístupu do vašeho účtu, jeho správu a další potřeby popsané na stránce ochrana osobních údajů.

Už máte účet?

Zavřít

Zavřít

Kategorie