Provozovatel

Provozovatelem této služby je společnost Vratné lahve s.r.o.
Sídlo: Radoušova 16, 537 01 Chrudim
IČ: 06760325

1. Úvodní ustanovení

Smluvní vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí Občanským zákoníkem v platném znění.

2. Objednávka

Objednávka zboží je návrhem kupní smlouvy. Po doručení této objednávky prodávajícímu bude kupujícímu na e-mail odesláno potvrzení objednávky. Cena uvedená v obědnávce je orientační a její konečná hodnota se bude odvíjet od skutečně dodaného zboží. Kupní smlouva na objednané zboží je uzavřena v okamžiku uhrazení a převzetí zboží zákazníkovi.

3. Doručení zásilky

Uzávěrka objednávek je každý týden v neděli ve 21.00 hodin. Objednávku prodávající doručí 2.-4. pracovní den od termínu poslední uzávěrky, před kterou byla objednávka odeslána, a to s ohledem na preference kupujícího a možnosti prodávajícího. Prodávající si vyhrazuje právo změnit nebo posunout termín doručení a to maximálně o 10 pracovních dní od posledního doručovacího termínu uvedeného v předchozí větě.
Cena za dopravu je 80 Kč. Cena za dopravu není účtována u objednávek nad 1500 Kč hodnoty objednaných surovin, nebo při osobním převzetí na prodejně.

4. Původ zboží

Objednávkový formulář na adrese http://vratne-lahve.cz/objednavka slouží k pohodlnému odeslání objednávky a neobsahuje všechny zákonem předepsané informace, jako například výši DPH, alergeny atp. Kompletní prezentaci všech výrobků vč. povinných podrobností naleznete v prodejně na štítcích a etiketách u jednotlivých výrobků.

5. Cena zboží

Všechny ceny uvedené na stránce „Objednávka“ jsou smluvní.

6. Platba

Platba je dohodnuta výhradně v hotovosti při převzetí objednávky kupujícím.

7. Záruční podmínky

Na zboží je poskytována záruka do doby spotřeby zboží uvedené na obalu. Záruka na výskyt škůdců (hmyz) je 10 dnů od obdržení zboží.
Záruka se nevztahuje na poškození vzniklé nevhodným zacházením, nedodržením skladovacích podmínek, poškozením vratného obalu nebo opotřebením zboží, ani na vady, pro pro které byla sjednána nižší cena.

8. Reklamační řád

Reklamace vad zboží musí být učiněna písemnou formou nebo prostřednictvím e-mailu.
Pokud naleznete v nějaké surovině škůdce, který by mohl pocházet od dodavatele, tyto reklamace bereme v potaz 10 dnů od dodání zboží zákazníkovi.
Reklamaci prodávající vyřizuje do lhůty stanovené zákonem (30 dnů). Po překročení této lhůty vzniká kupujícímu náro na vrácení kupní ceny reklamované suroviny nebo výrobku.

9. Zrušení objednávky ze strany prodávajícího

Vyhrazujeme si právo zrušit objednávku nebo její část ve výjimečných případech: Zboží není skladem nebo se změnila významným způsobem jeho cena.
O zrušení objednávky je kupující vždy informován.

10. Ochrana osobních údajů

Kupující tímto uděluje prodávajícímu oprávnění shromažďovat, zpracovávat, uchovávat a užívat údaje, které o sobě uvedl, pro účely informačních a účtovacích systémů prodávajícího a pro využití v rámci marketingových akcí prodávajícího, za účelem informování kupujícího o nových produktech prodávajícího. Jedná se zejména o jméno a příjmení kupujícího nebo název obchodní firmy, adresu bydliště (sídla), doručovací adresu, datum narození, RČ (IČ), emailovou adresu a telefonní číslo. Kupující výslovně souhlasí se zasíláním obchodních sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů, prodávajícím na adresu jeho elektronické pošty. Kupující dává souhlas a oprávnění k výše uvedenému na dobu neurčitou počínaje dnem odeslání objednávky.

11. Závěrečná ustanovení

Kupující odesláním své objednávky potvrzuje, že se řádně seznámil se všemi body těchto obchodních podmínek.

Rozvoz

Až do vaší spíže

Rozvážíme v těchto městech a jejich okolí:

Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Litomyšl

v okolí Litomyšle až po města

Ústí nad Orlicí, Svitavy, Polička

Chtěli byste, abychom zaváželi do vaší oblasti? Kontaktujte nás, a domluvme se individuálně.

Objednávky přijaté do neděle do 21.00 budou doručovány následující dny v úterý – čtvrtek.

Po odeslání objednávky Vám bude zasláno potvrzení přijetí objednávky, o termínu doručení vás budeme informovat sms zprávou nebo telefonicky.

Poplatek za dopravu je 80 Kč, při objednávce nad 1500 Kč je doprava zdarma.

 

Potraviny jsou baleny ve vratných sklenicích a lahvích, v opakovaně použitelných bedýnkách a taškách. Za lahve a sklenice je účtována vratná záloha ve výši 10 a 20 Kč dle velikosti, jejich navrácení lze realizovat v naší prodejně, nebo při případném dalším závozu.

Vratné lahve

Naše myšlenka

Nakupte si v naší prodejně potraviny, drogerii a další suroviny ve vratných a opakovaně použitelných obalech, nebo si je zde na webu objednejte a nechte si je od nás dovézt do Vašich domovů. Ušetříte přírodu a nebudete muset tolik chodit do obchodů 🙂 .

Společnost Vratné lahve s.r.o. v tuto chvíli provozuje balírnu surovin, prodejnu a eshop s rozvozem nákupů do domácností. Produkty značky Vratné lahve jsou složeny z kvalitních surovin s BIO certifikací. Pro snížení produkce odpadu vyhledáváme dodavatele, kteří nám jsou schopni suroviny dodávat v opakovaně použitelných obalech.

Naším cílem je změnit budoucnost nakupování potravin a dalších surovin do domácnosti a minimalizovat, nebo ještě lépe úplně odstranit používání jednorázově použitelných obalů při cestě z přírody ke spotřebiteli, samozřejmě při zachování požadavků na kvalitu surovin, hygienu apod. Udržitelnost je ve společnosti konečně aktuální téma a projektem Vratné lahve chceme přispět k realizaci vizí lidí, kteří smýšlí (a konají) s budoucností zodpovědně.

Proč Vratné lahve, neboli nakupování bez (jednorázového) obalu:

V obchodech obvykle nakupujeme (mimo jiné)
1) suroviny a výrobky
2) obaly
3) design.

Obal je téměř vždy jednorázový a po použití suroviny vhodný častokrát pouze k vyhození do koše. Design obalu nás láká, ovlivňuje a mnohdy v nás vyvolává emoce a představy o tom, co je skryto uvnitř. Realita (kvalita) je ale mnohdy bohužel jiná.
Podle nás by se nemělo jídlo a suroviny balit do obalu, který je na jedno použití. Distribuce potravin ve vratných, opakovaně použitelných obalech je podle nás cestou ke změně současného fungování k odpovědnějšímu nejen vůči přírodě.

Proč jsou produkty Vratné lahve v BIO kvalitě:

Jsme přesvědčeni, že biopotraviny by neměly být vnímány jako něco extra, nýbrž jako standard. A že užívání průmyslových hnojiv a pesticidů, genetická modifikace rostlin atp. by měly být chápány jako něco podřadného, kompromisního, až nepřijatelného. Ohleduplnost k přírodě, k vlastnímu zdraví a k životům dalších generací nás proto motivuje nakupovat od dodavatelů v co největší míře suroviny v kvalitě s BIO certifikací.

Kontakty

Na cokoliv se nás můžeš zeptat

Napiš nám na info@vratne-lahve.cz

+420 725 153 555
Marek

+420 734 112 588
Lucka

Sledujte náš FACEBOOK

Prodejna Chrudim: Radoušova 16, 537 01 Chrudim

Vratné lahve s.r.o. | Radoušova 16, 537 01 Chrudim | IČ: 06760325 | Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 40988