VRATNÉ LAHVE NA FESTIVALU EVOLUTION

Pátek 22.3. – neděle 24.3.2019, pavilon B, jižní část

PŘEDNÁŠKA

NÁKUP POTRAVIN V OBALU - BEZ ODPADU

Jako součást festivalového programu.

Sobota 23.3.2019 15:30 / Sál: č.4
Přednášející: Marek Lukesle, spol. Vratné lahve s.r.o.,

PŘICHÁZÍ REVOLUCE? VRATNÉ LAHVE NEJEN PRO PIVO. JAK BEZ VELKÉHO ÚSILÍ SNÍŽIT PRODUKCI ODPADU.

Představujeme vám funkční řešení, jak nakupovat potraviny bez produkce plastového odpadu a bez nutnosti při nákupu odvažovat do vlastních nádob. Poznejte více než 200 hotových výrobků jako surovinu ve vratném zálohovaném obalu. Je či není chemizace zemědělství pro planetu podobným problémem jako plastový odpad? A Jak nenásilně komunikovat s okolím ekologická témata. A „malá“ novinka na závěr, díky které se Vratné lahve začaly týkat každého z nás…

https://www.facebook.com/vratnelahve.cz/videos/303603206985541/

LÍSTKY NA FESTIVAL ZAKOUPÍTE ZDE

Děkujeme za podporu!

Marek Lukesle o Vratných lahvích na festivalu Evolution

Zveřejnil(a) Vratné-lahve.cz - nákup bez odpadu dne Sobota 23. března 2019

Rozvoz

Až do vaší spíže

Rozvážíme v těchto městech a jejich okolí:

Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Litomyšl

v okolí Litomyšle až po města

Ústí nad Orlicí, Svitavy, Polička

Chtěli byste, abychom zaváželi do vaší oblasti? Kontaktujte nás, a domluvme se individuálně.

Objednávky přijaté do neděle do 21.00 budou doručovány následující dny v úterý – čtvrtek.

Po odeslání objednávky Vám bude zasláno potvrzení přijetí objednávky, o termínu doručení vás budeme informovat sms zprávou nebo telefonicky.

Poplatek za dopravu je 80 Kč, při objednávce nad 1500 Kč je doprava zdarma.

 

Potraviny jsou baleny ve vratných sklenicích a lahvích, v opakovaně použitelných bedýnkách a taškách. Za lahve a sklenice je účtována vratná záloha ve výši 10 a 20 Kč dle velikosti, jejich navrácení lze realizovat v naší prodejně, nebo při případném dalším závozu.

Vratné lahve

Naše myšlenka

Vítejte v internetovém obchodě Vratné lahve

Nakupte si u nás potraviny, drogerii a další suroviny v opakovaně použitelných – vratných obalech a nechte si je od nás dovézt do Vašich domovů. Ušetříte přírodu a nebudete muset tolik chodit do obchodů. Naše nabídka je složena z kvalitních surovin, které často od našich dodavatelů nakupujeme v BIO kvalitě. Pro snížení produkce odpadu suroviny nakupujeme ve velkých objemech. Naším cílem je změnit budoucnost nakupování potravin a dalších surovin do domácnosti a minimalizovat, nebo ještě lépe úplně odstranit používání jednorázově použitelných obalů při cestě z přírody ke spotřebiteli, samozřejmě při zachování požadavků na kvalitu, hygienu apod. Udržitelnost je ve společnosti konečně aktuální téma a projektem Vratné lahve chceme přispět k realizaci vizí všech lidí, kteří smýšlí (a konají) s naší Matkou Zemí zodpovědně.

Proč Vratné lahve, neboli nakupování bez jednorázového obalu:

V obchodech nakupujeme (mimo jiné)
1) suroviny a výrobky
2) obaly
3) design.

Obal je téměř vždy jednorázový a po použití suroviny vhodný častokrát pouze k vyhození do koše. Design obalu nás láká, ovlivňuje a mnohdy v nás vyvolává emoce a představy o tom, co je skryto uvnitř. Realita (kvalita) je ale mnohdy bohužel jiná. Podle nás by se nemělo jídlo a suroviny balit do obalu, který je na jedno použití.
Distribuce potravin ve vratných, opakovaně použitelných obalech je podle nás cestou ke změně současného fungování k odpovědnějšímu nejen vůči přírodě.

Proč preferujeme suroviny v kvalitě BIO:

Jsme přesvědčeni, že biopotraviny by neměly být vnímány jako něco extra, nýbrž jako standard. A že užívání průmyslových hnojiv a pesticidů, genetická modifikace rostlin atp. by měly být chápány jako něco podřadného, kompromisního, až nepřijatelného. Ohleduplnost k přírodě, k vlastnímu zdraví a k životům dalších generací nás proto motivuje nakupovat od dodavatelů v co největší míře suroviny v kvalitě s BIO certifikací.
Více informací o BIO potravinách

Kontakty

Na cokoliv se nás můžeš zeptat

Napiš nám na info@vratne-lahve.cz

+420 725 153 555
Marek

+420 734 112 588
Lucka

Sledujte náš FACEBOOK

Prodejna Chrudim: Radoušova 16, 537 01 Chrudim

Vratné lahve s.r.o. | Radoušova 16, 537 01 Chrudim | IČ: 06760325 | Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 40988